Whatsapp
Sizi Arayalım
Doğan Psikoteknik

DOĞAN
Psikoteknik

Sürücülerin güvenli araç kullanmalarını sağlıyoruz.

DOĞAN Psikoteknik

4925 sayılı Karayolu taşıma Kanununa bağlı olarak Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamındaki “Sürücülerde aranacak şartlar” adı altında Madde 60/e de geçen ”Sürücülerin bedeni ve psikoteknik açıdan sağlıklı olduklarını gösteren bir sağlık raporunu yetkili sağlık kuruluşlarından her beş yılda bir almaları şarttır” ifadesiyle psikoteknik değerlendirme yolcu ve yük taşımacılığını yapan sürücüler için zorunlu hale gelmiştir. Bu sebeple; çalışma ve trafik psikolojisinin bir dalı olan PSİKOTEKNİK DEĞERLENDİRME; bireyin belirli bir iş alanındaki yeterliliğin ortama konması amacıyla gerekli bedensel, zihinsel ve kişilik özelliklerinin testler aracılıyla ölçülmesidir.

Psikoteknik belgesi, yolcu ve yük taşımacılığı yapan ticari araç sürücülerinin yanı sıra;

  • Kullanılan araçla ürün taşıması yapılmasa bile, araç ruhsatında minibüs, otobüs, kamyon, kamyonet ve kapalı kasa yazılı olduğu durumlarda.
  • Araç ruhsatında hususi yazmasına rağmen araç ile irsaliyeli ve faturalı yük nakliyesinde de bu “PSİKO-TEKNİK BELGESİ zorunluluğu aranmaktadır.

Doğan Eğitim Kurumları; bahsedilen yasa kapsamında sürücülerin psikoteknik değerlendirmelerini yapacak şekilde bünyesine yetkili bir psikolog ve psikiyatrist dahil ederek İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ”PSİKO_TEKNİK RAPOR” vermekte yetkilendirilmiştir. Güvenilir, Saygın ve Etik değerlere Bağlı bir kurum olarak profesyonel kadromuzun bilgi, birikim ve deneyimlerini güncel ve değişken mevzuatlarla yenileyerek müşterilerimizin taleplerini karşılayacak gelişimlerine öncü olan, çözüm üreten, yenilikçi hizmet sunmaktadır.Bu amaç doğrultusunda Kütahya ve Eskişehir Psikoteknik değerlendirme merkezlerimiz ile hizmetlerimize devam ediyoruz.

Diğer Blog Yazıları

İletişim

Yeni yolculuklarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ESKİŞEHİR

EFE Sürücü Kursu Hoşnudiye Mahallesi İsmet İnönü 1 Caddesi No:15 Tepebaşı/Eskişehir

+90 (222) 281 00 25

Eskişehir Doğan İş Makinaları 0 222 281 00 25

Eskişehir SRC Kursu 0 222 281 00 23

Eskişehir Doğan Psikoteknik 0 222 281 00 25

Haritada Göster

Ad, Soyad
Telefon
E-Posta
Mesajınız
Güvenlik Kodu

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir. Gönder butonuna basarak Aydınlatma Metni'ni Çerez Politikası’nı okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.